вторник, 13 апреля 2010 г.

ПОЧАТОК

З мораллю або без моралі

31 березня в останній його день в Києві в Центрі практичної філософії на Подолі відбулося організаційне засідання рейтинг-проекту «Моральні авторитети Сучасної України», яке ініціювали засновники рейтингу: голова Громадської Рада України Валентин Халецький, головний редактор on-lain журналу «Конфлікти і закони» - Оксана Котомкіна, заступник директора компанії «Research & Branding» -Сергій Слинько та в якому взяли участь представники громадських організацій та їх об’єднань: Андрій Меліков-Колчак – Міжнародна Асоціація Слов’янського Єднання ім.. П.А. Столипіна; Василь Кузьменко – Українська асоціація науковців і викладачів; Анатолій Тишкевич – Міжнародний Союз робітників Чорнобилю; Олена Билінська – голова Київського Маршу Невдоволених та інші.

Занепокоєння громадськості викликано тим, що крім нівелювання моральних цінностей, за останні роки в Україні відбулося нівелювання й моральних авторитетів. За даними досліджень Інституту соціології НАНУ, лише 6,6% опитаних вважають, що наш час є часом моральних авторитетів, натомість часом шахраїв його вважають 37%, часом пристосуванців – 29,6%. Як бачимо, моральні авторитети не є надто популярними в українському суспільстві, вони, так би мовити, не на часі.

Проблеми захисту суспільної моралі та духовності в державі неможливо розв'язати зусиллями Національної експертної комісії з питань захисту моралі, бо її діяльність спрямована виключно на нерозповсюдження продукції, яка містить ознаки порнографії, ксенофобії та пропаганди війни. Тому для вирішення цих питань потрібна громадська ініціатива, асоціації конструктивних людей, допомога індивідуальних моральних авторитетів.

За ініціативи Громадської Ради України розпочате формування Національного комітету захисту моралі, який має реагувати на всі прояви аморальності в суспільстві, даючи їм широкий громадський розголос та громадську оцінку. Перш за все це стосується державних службовців та осіб, які клятвено зобов’язалися перед суспільством бути взірцем моральної поведінки. До них відноситься Президент України, Народні депутати України, судді, працівники правохороних органів та прокуратури, військовослужбовці, лікарі та інші слуги народу на всеукраїнському та місцевому рівні. До участі в формуванні комітету були запрошені всі вищезгадані обов’язкові представники влади та інших сфер людського життя. Але питання моралі залишилися практично поза їх увагою…

Громадська Рада України разом з партнерами ініціювала проведення Всеукраїнського рейтингового проекту «Моральні авторитети сучасної України», який в стартує квітні місяці соціологічним дослідженням по всій території країни та який націлений на вияв особистостей чия життєдіяльність являє собою взірець моральної поведінки. Саме ці особистості і повинні війти в Національний комітет захисту моралі для його авторитетної діяльності.

«Моральні авторитети сучасної України » – принципово новий для українського суспільного і МЕДІА-простору рейтинг-проект, який поєднує у собі соціологічне дослідження, інформаційну компанію, телевізійну програму з інтерактивним опитуванням телеглядачів, а в міжпрограмний період – інших громадян України щодо місця й ролі моральних авторитетів - видатних державних і політичних діячів, військових, художників, учених, спортсменів, релігійних та громадських діячів, письменників, викладачів, батьків, знайомих, тощо у їх особистому житті та у сучасному житті суспільства, держави, країни.

Формат не має аналогів і створюється виключно на основі вітчизняних пропозицій його зацікавлених учасників, партнерів та фахівців. Успішність рейтинг-проекту забезпечується питомою потребою моральних орієнтирів в прагматичному сучасному середовищі для формування на визнаних народом взірцях моральної життєдіяльності нової української еліти.

В Україні рейтинг-проект має стати резонансною подією загальнонаціонального масштабу та викликати чимало гострих дискусій із приводу того, кого саме слід вважати моральними авторитетами сучасності.

Не можна забувати, що нація, яка позбавлена морального імператива, приречена на постійні невдачі, поразки та навіть втрату державної незалежності!

Валя Янко - письменник

Комментариев нет:

Отправить комментарий